menu Menu
Blockchain ve Yapay Zekaya Dair 5 İş Birliği  
Blockchain Teknolojilerinde Yapay Zeka İş Birlikleri
Nihat Yayalar Etiket: AI Teknolojileri Tarih: 27 Nisan 2021 0 Yorum
Moda Endüstrisini Dönüştüren Yapay Zeka ve Teknoloji Trendleri   Geri Makine Öğreniminin 5 Farklı Kullanım Yöntemi   İleri

Blockchain ve Yapay Zekaya Dair 5 İş Birliği

Yapay Zeka ve blockchain, günümüz teknoloji trendleri arasında adından en çok söz ettiren iki olgu olarak yer alıyor. Söz konusu iki teknolojik çözüm birleştirildiğinde bazı sağlam sonuçlar elde edilebilir ve finansal güvenlik, tedarik zinciri lojistiği, çeşitli veri kümeleri oluşturma ve daha fazlasını içeren çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Karşınızda yapay zeka ve blockchain işbirliği sonucu ortaya çıkmış projeler:

1-  AICoin

AICoin, token yardımı ile AI modellemesinin faydalarını birleştirdiği bir finans kavramıdır. Bu projede, geliştiriciler düzinelerce veya daha fazla sayıda likit kripto para piyasasında gizli olan kalıpları belirlemeyi ve ticaretini yapmayı öğrenen AI modelleri üretmektedirler. Geliştiricilere göre AICoin, token yatırımcılarının yapay zeka ve blok zincirinin gücüyle servet oluşturmasını sağlamayı amaçlıyor.

2- Botchain

Botchain, yapay olarak akıllı bot ve yazılım ekosistemini hızlandıran ve birbirine bağlayan bir blok zinciri projesidir. Proje, evrensel kayıt, kimlik doğrulama, bot denetimi gibi konular üzerinde çalışır ve uyum sağlar. Botchain, yapay zeka destekli ürünlerin yanı sıra bunları geliştirenler için de kritik sistemlerin kurulmasına yardımcı olur.

3- DeepBrain Chain

DeepBrain Chain, blok zinciri teknolojisini kullanan, merkezi olmayan, düşük maliyetli ve gizliliği koruyan bir AI bilgi işlem platformudur. Temelde merkezi olmayan bir sinir ağıdır. Yapay zeka gelişimi için merkezi olmayan bir bulut bilişim ağı sunmayı hedeflemesinin yanı sıra, mevcut NEP-5 zincirinden merkezi olmayan yönetişim ile yerel bir alt tabaka belirtecine geçmeyi planlıyor. DeepBrain Chain, veri sahipliğini, veri kullanımından ayırarak gizliliğini sağlayan, verilerin değerini en üst düzeye çıkaran güvenli bir ticaret platformudur.

4- Matrix AI

Matrix AI, blockchain vaadini yerine getirmek için NLP gibi yapay zeka tabanlı teknolojilerden yararlanır. Bu projenin özellikleri arasında otomatik kodlamalı akıllı sözleşmeler, yapay zeka destekli siber güvenlik, uyarlanabilir blok zinciri parametreleri, dinamik delegasyon ağı ve daha fazlası yer alıyor. Ayrıca, yapay zeka destekli güvenli bir sanal makine, üretken bir düşman ağı kullanarak yüksek yoğunluklu saldırı altında sağlamlık sağlarken olası boşlukları ve kötü niyetli niyetleri tanımlar.

5- Namahe

Namahe, blockchain teknolojisine dayalı bir tedarik zinciri çözümüdür. İşletmelerin maliyetli denetimlerden tasarruf edebileceği ve tedarik zincirlerinde verimliliği artırabileceği güvenli bir ekosistem oluşturmak için yapay zekayı blockchain teknolojisiyle birleştirir. Namahe, yapay zeka katmanlarının tedarik zincirini gerçek zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde izlemesine izin vererek, dolandırıcılığı, gecikmeleri ve olağandışı olayları tespit etmek için modellerde anormallikleri arayarak ve verileri gözden geçirilmek üzere işaretleyerek tedarik zincirlerinin verimliliğini artırır.

 

Kaynak: AnalyitcsIndiaMag

Altcoin Altcoin Nedir Bitcoin Bitcoin Nedir blockchain Blockchain Nedir Blockchain ve Yapay Zeka Yapay zeka yapay zeka nedir


Geri İleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cancel Yorum gönder