menu Menu
Yapay Zeka Randevu Planlamasının Geleceğini Şekillendiriyor  
Yapay zeka günümüzde nispeten her yerde bulunan bir olgudur. Ancak gerçek şu ki, son on yılda, bu yeni teknoloji, kendisini Dünya yüzündeki hemen hemen her endüstrinin ayrılmaz bir parçası olarak kurmayı başardı.
Nihat Yayalar Etiket: AI Haberleri Tarih: 22 Eylül 2021 0 Yorum
Müşteri Hizmetlerinde Yapay Zeka Dönüşümü   Geri Web Verilerinin Yapay Zeka Gelişimini Yönlendirmesi   İleri

Yapay Zeka Randevu Planlamasının Geleceğini Şekillendiriyor

Yapay zeka günümüzde nispeten her yerde bulunan bir olgudur. Ancak gerçek şu ki, son on yılda, bu yeni teknoloji, kendisini Dünya yüzündeki hemen hemen her endüstrinin ayrılmaz bir parçası olarak kurmayı başardı.

Şirketlerin ve işletmelerin operasyonlarının neredeyse her yönünü iyileştirmelerine yardımcı olmaya devam ettiğinden, yapay zekadan ortaya çıkan inanılmaz derecede heyecan verici bir alan var: Randevu planlamasından son derece fayda sağlamak. Başlangıçta sıkıcı ve sıradan bir görev olsa da, çeşitli faktörler nedeniyle karmaşık bir çaba olabileceği gerçeği günümüz şartlarında devam etmektedir.

Ancak daha da önemlisi; randevu planlaması, şirketin yalnızca randevu planlama sürecini kolaylaştırmaktan çok daha fazlasını yapmasına yardımcı olacak kapsamı sunar. Yapay zeka yanınızdayken, şirketler sadece kendi işleri için değil, hem zaman hem de para bağlamında tasarruf elde etmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca, hizmet etmek istedikleri müşteriler konusunda epey fayda sağlar. Ayrıca, şirketlere önemli ölçüde daha iyi müşteri memnuniyeti seviyeleri sunma kapsamı sunar. Diğer şeylerin yanı sıra randevuları planlamak ve ilgili bilgilere erişmek için self servis seçenekleri kullanmaları şirketlerin içerisinde bulundukları endüstriler açısından güç kazanmalarına yardımcı olur. Bu ikilinin potansiyelini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için birçok fayda olduğunu ve en önemlilerinden bazılarının aşağıda tartışıldığını söylemek yeterlidir.

Chatbot’lar

Yapay zeka, şirketin web sitesi ve sosyal medya tanıtıcıları arasında otomatik sohbet robotları kurmak ve dağıtmak için kullanılabilir. Müşterilerin markayla etkileşim kurmasını, bilgi talep etmesini, randevuları planlamasını ve çok daha fazlasını günün hangi saati olursa olsun sağlar. Müşteri ve şirket arasındaki yapay zeka destekli arayüz, her seferinde birinci sınıf bir deneyim sunmaya yardımcı olmak için onay e-postaları, dijital talimatlar vb. göndermeyi sağlamak adına insan müdahalesi olmadan randevular planlayabilir.

Kişiselleştirilmiş Hizmet

Yapay zekanın en büyük USP’lerinden biri, öğrenme yeteneğidir. Yaptığı şey ise; müşterinin davranışına, katılım modellerine dayalı olarak sürekli olarak öğrenmesi ve ayrıca gereksinimlerini daha iyi anlamak için mevcut diğer verileri kullanmasıdır. Bu yetenek, uygun bir zaman dilimi, rotalar ve konum için harita ve daha fazlası gibi çeşitli önerilerde bulunmak için kullanılabilir.

Geribildirim

Herhangi bir çalışanınızın işini geliştirmenin ve sürekli iyileştirmenin kritik yollarından biri geri bildirimdir. Yapay zeka güdümlü randevu planlama yazılımı, daha sonra e-postalar veya metin mesajları yoluyla anketleri otomatik olarak gönderebilir ve bunlar, müşterilerin hizmetler hakkındaki geri bildirimlerini toplamak için kullanılabilir. Bu bilgiler daha sonra iyileştirme kapsamı sunan alanları belirlemek ve bu bilgileri ilgili ekiplere iletmek için sistem tarafından analiz edilebilir.

Sonuç olarak, yapay zeka ile güçlendirilmiş herhangi bir web tabanlı randevu planlama sistemi, böyle bir sisteme ihtiyaç duyan herhangi bir kuruluşa dünya çapında faydalar sunabilir.

Kaynak : Data Science Central

ai artificial intelligence Chatbot Feedback Randevu Planlaması Verimlilik Yapay zeka


Geri İleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cancel Yorum gönder